Strona główna -> BIBLIOTEKA PUBLICZNA
         IMIENINY:
 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich2018-04-19  
Światowy dzień Książki i Praw Autorskich przypada 23 kwietnia. Z tej okazji, już w czwartek, 19 kwietnia br., do biblioteki zaproszeni zostali przedszkolacy z nowowiejskiego przedszkola, którzy uczestniczyli w zajęciach pt. „Z książką za pan brat”.
Na początku spotkania przedszkolacy dowiedzieli się, co trzeba zrobić, żeby nowe książki, które trafiają do biblioteki można było wypożyczyć. Następnie poznali zasady korzystania z biblioteki i wymagania, jakie trzeba spełnić, żeby zostać czytelnikiem. Kolejnym punktem było zmierzenie największej i najmniejszej książki (największa książka w bibliotece mierzy 38 cm, natomiast najmniejsza zaledwie 9 cm). Potem przyszedł czas na głośne czytanie. Tym razem dzieci wysłuchały legendy o Świętym Jerzym, która związana jest właśnie z obchodami „Światowego Dnia Książki”. Z tej to opowieści dzieci dowiedziały się, dlaczego symbolem tego dnia jest czerwona róża. Nie zabrakło też pracy plastycznej, którą były właśnie czerwone róże wykonane , co należy zaznaczyć, bardzo starannie przez każdego przedszkolaka.
Kto jeszcze nie zna legendy o Świętym Jerzym, to zapraszamy do biblioteki.


redaktor: Rozalia L.  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4113240      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia