Strona główna -> MOCHY -> Mochikanie
         IMIENINY:
 Sznurem za mundurem, czyli Święto Kobiet i... Mężczyzn!!!2016-03-06  

Czy to już tradycja? Oby!

O godz. 16.15 6 marca 2016 r. w Mochach sala wiejska pękała w szwach. Widzowie – tym razem rodzinnie – przybyli na przedstawienie pt. „Za mundurem panny sznurem” zorganizowane z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn przez Radę Sołecką oraz licznych mieszkańców Moch obojga płci.

Przez dwie godziny widzowie świetnie się bawili, słuchając inscenizowanych piosenek, scenek kabaretowych i żartów o mundurowych różnego autoramentu – policjantach, strażakach, kolejarzach, myśliwych, komandosach.

W świat mundurów wprowadził widzów konferansjer, sam odziany w gustowny „mundurek” z czasów napoleońskich, po czym cztery panie zabrały nas „do laseczka” w rytm znanej wszystkim piosenki. Potem seria występów z policjantami w tle – najpierw „Pan policjant porządku pilnował” z udziałem „dzieci”, następnie próbował wlepić mandat „babie za kółkiem”, do tego „kawały” konferansjera i zabawa gotowa. W następnej części mieliśmy do czynienia z żołnierzami, którzy szli do „Rezerwy” i tańczącymi żołnierkami. Później z kolejarzami i Marylą Rodowicz „wsiadaliśmy do pociągu byle jakiego”, a potem bawili nas „Chłopcy radarowcy”. W pięknym tańcu zaprezentowali się strażacy, a potem byliśmy świadkami kłótni małżeńskiej o … pieniądze. Duet zaśpiewał „Stumblin' In”, a następnie na pytanie „Gdzie ci mężczyźni?” obrazowo zza półprzejrzystych zasłonek odpowiedzieli dwaj przedstawiciele rzeczonej płci. Potem zatańczyła dla nas Ruda jak szalona i wypowiedziane zostało śpiewająco życzenie „Być kobietą”. Jeszcze byliśmy świadkami oryginalnego wykonania piosenki „Ona tańczy dla mnie” i na koniec w obecności biskupa wyśpiewana został piosenka „Ale za to niedziela”.

Na zakończenie wystąpiła „Mistrzyni zamieszania” – p. Ela Wita, aby podziękować wszystkim występującym i pomocnikom i aby wylosować numery szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów.

Przed ekipą zapaleńców, którym „się chciało chcieć”, trudne zadanie. Oczekiwania rosną, bo przygotowane w tym roku występy wywołały aplauz publiczności. Może już należy myśleć, co będzie za rok?!

Re_Nata        

Rada Sołecka dziękuje wszystkim sponsorom oraz osobom, które pomogły w organizacji tegorocznego koncertu, szczególnie panu Rafałowi Firlejowi.


PS. W tym roku, nasza ekipa zaprezentowała się też na scenie w Przemęcie. Relacja I fotogaleria ze strony Urzędu Gminy - TUTAJ

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3865558      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia