Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Teatr 2018-10-17  

17 października 2018 r. członkowie kółka plastycznego i dzieci uczęszczające na świetlicę obejrzały spektakl teatralny z wykorzystaniem pacynek pt. "Jak z gąsienicy powstaje motyl?”. 

Wybrałam teatrzyk o tematyce przyrodniczej, dlatego że klasy I-III w tym roku szkolnym realizują projekt "Przyjaciel przyrody”. Następnie uczniowie dowiedzieli się z jakich materiałów powstają pacynki, jak długo się je robi, kto je wykonuje, a co najważniejsze nauczyły się rozróżniać pacynki od kukiełek i marionetek. Jednak najbardziej podobało im się, gdy mogły wraz z pacynkami stanąć za parawanem i odgrywać różne role. Najpierw byli trochę stremowani, ale potem stawali się coraz odważniejsi i pomysłowi. 

GALERIA

Pan Grzegorz Kmieć – aktor, który uczył dzieci gry aktorskiej i posługiwania się pacynkami szczególnie pochwalił ucznia klasy 3 - Oliviera, który sam potrafił wyreżyserować ciekawe scenki teatralne. 

W ramach orientacji zawodowej uczniowie poznali pracę aktora i scenografa.

E. Wita             

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4227175      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia