Strona główna -> PARAFIA -> Aktualności
         IMIENINY:
 To już XV Parafiada...2014-08-15  

Tradycyjnie rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. odprawioną przez Ks. Proboszcza Ryszarda Penczyńskiego na stadionie. Tym razem jej uroczysty charakter podkreślała obecność rycerzy z grupy rekonstrukcji historycznej „Krąg Rycerski” działającej przy Zarządzie Powiatowym LOK w Nowej Soli oraz odśpiewanie przez jednego z nich „Bogurodzicy”.

Następnym punktem programu była scenka przygotowana przez grupę rekonstrukcyjną z Nowej Soli. Do niewoli przez Husytów został wzięty …nasz Ksiądz Proboszcz. Mimo nalegań porywaczy nie zaparł się On wiary katolickiej i miał zostać zabity. Jednak w jego obronie stanęli polscy rycerze, którzy w zawziętym boju uratowali Księdza, pokonawszy odszczepieńców w walce wręcz oraz z użyciem hakownicy (przyp. moje). Jeden z nich został ścięty, ponieważ nie chciał się wyrzec swoich przekonań. Scenka wywołała żywe zainteresowanie widowni, zwłaszcza głośny wybuch broni palnej. Uczestnicy Parafiady mogli skorzystać z propozycji grupy rekonstrukcyjnej i postrzelać z łuku, od czasu do czasu można było usłyszeć także głośne wystrzały z hakownicy.

Przez całe popołudnie odbywały się konkursy dla dzieci prowadzone przez p. Jurka oraz p. Grzegorza Mikołajczaka. Dzieci mogły skorzystać też z dmuchanego zamku oraz przejażdżki bryczką. Na boisku zaś trwał Turniej piłki nożnej Oldbojów zorganizowany przez TS RAMOL Mochy - o turnieju czytaj TUTAJ. Przez cały czas trwania imprezy raczono się jedzeniem i napitkiem przygotowanym przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i parafianki, które upiekły 35 placków.

Na zakończenie odbyło się losowanie nagród, które wręczał osobiście Ksiądz Proboszcz. On też wręczył Puchary przedstawicielom drużyn rozgrywających Turniej Oldbojów.

Wieczorem zaś duża rzesza parafian wzięła udział w zabawie tanecznej, urozmaiconej kilkunastominutowymi opadami deszczu. Jednak większość jej uczestników się nie poddała i do godziny pierwszej bawiono się przy dźwiękach muzyki.

Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Parafiady, na niedzielnej Mszy Św. Zapowiedział też, że dochód z Parafiady przeznaczony zostanie na założenie klimatyzacji w naszym kościele. Widać, wszystkim dało się we znaki wyjątkowo upalne tegoroczne lato.

Renata Bortniak    

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5014797      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia