Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Trzecioklasiści udali się do Kościana...2019-10-01  

1 października 2019 roku uczniowie klasy IIIa i IIIb udali się na wycieczkę do Kościana. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Wieży Ciśnień, w której mieści się obserwatorium astronomiczne oraz ścianki wspinaczkowe. Z wieży uczniowie oglądali panoramę Kościana.

Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki „Nenufar Club”. Najpierw dzieci aktywnie spędziły czas na zabawie, na 4 poziomowej konstrukcji z licznymi przeszkodami. Największą popularnością cieszyły się: zjeżdżalnie, labirynty oraz strefa trampolin. 

Po zabawach ruchowych rozegrali niezwykłą partię szachów, w której pionki, były bardzo duże, a zawodnicy poruszali się po planszy. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady gry. 

Następnie przyszedł czas na główny punkt wycieczki: Pokaz i nauka savoir vivre przy stole, połączone z trzydaniowym obiadem. Uczniowie zostali przyjęci w restauracji przy wytwornie przygotowanych stołach. Gości obsługiwały kelnerki. W trakcie posiłku szef sali, w ciekawy i przystępny dla uczniów sposób uczył elegancji i zachowania savoir vivre przy stole. Dzieci początkowo były skrępowane, ale bardzo dobrze radziły sobie z wszystkimi zadaniami, wyznaczonymi przez szefa sali.

GALERIA

K. Grabiec, R. Patalas                 

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6529448      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia