Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 WIELKA ZMIANA W MAŁEJ SZKOLE2019-08-30  

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 5 edycji programu „Wzorowa Łazienka”. Celem programu była poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach. Uczniowie wykonywali zadania określone przez organizatora konkursu:

1. Praca Programowa – która, była interpretacją graficzną hasła: „Wzorowa Łazienka” i polegała na przedstawieniu projektu graficznego przyjaznej, szkolnej łazienki;

2. Rozwieszenie w szkole materiałów promocyjnych oraz naklejek w toaletach;

3. Lekcja Higieny – uczniów zapoznano z zasadami dbania o higienę osobistą;

4. Zorganizowanie w szkole Dnia Czystości i Higieny – uczniowie klas I-III brali udział w grze terenowej, podczas której rozwiązywali zadania związane z higieną osobistą i zasadami zachowania w toaletach publicznych.

Rodzice, uczniowie i nauczyciele przez cały okres trwania konkursu głosowali na naszą szkołę poprzez oddawanie głosów standardowych, głosy z paragonem oraz grę „Wzorowa Łazienka”.

Dzięki staraniom rodziców, uczniów i nauczycieli zdobyliśmy I MIEJSCE i nagrodę główną w wysokości 30 tyś. złotych na remont łazienek w Małej Szkole. Urząd Gminy w Przemęcie wsparł naszą akcję przekazując brakującą kwotę 34 tyś. złotych.

Od 1 września 2019 roku uczniowie Małej szkoły korzystają z pięknych, nowych łazienek.

Jeszcze raz dziękujemy nauczycielom, rodzicom, uczniom, mieszkańcom Moch, Solca, Solca Nowego, Nowej Wsi za oddawane na szkołę głosy, zakup produktów Domestos i dostarczane nam paragony. Dziękujemy opiekunowi Samorządu Uczniowskiego – p. Malinie Górnej i członkom Samorządu Uczniowskiego za zaangażowanie (zachęcanie uczniów do głosowania, zbieranie paragonów, sprzedaż babeczek). Pragniemy również podziękować Wójtowi Gminy Przemęt za przekazanie brakującej kwoty.

Bardzo cieszymy się ze zdobytej nagrody, ale nie byłoby to możliwe bez wspólnej pracy i zaangażowania tak dużej grupy osób.

Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

GALERIA

Renata Patalas, Mariola Prządka

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6529511      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia