Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Wyruszamy na wycieczkę2019-10-25  

Nasi uczniowie pojechali do Wolsztyna na spektakl teatralny pt. "Królowa Śniegu", który został przygotowany przez grupę krakowskich aktorów. W przedstawieniu zastosowano nowe technologie. Aktorzy wystąpili w ciekawych kostiumach. W sali rozbrzmiewała interesująca muzyka. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, żywo reagowały na zmiany sytuacji i nastrojów na scenie.

Po przedstawieniu, w ramach realizacji zadań projektu "Wielkopolska moja mała ojczyzna", wszyscy udaliśmy się do Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie. Razem z przewodnikami, w kilku grupach, zwiedzaliśmy obiekt i poznawaliśmy historię naszego regionu. Dzieci usłyszały różne słowa w gwarze wielkopolskiej, wiele nazw, które już nie funkcjonują w naszym języku. Usłyszały o zwyczajach i tradycjach. Poznały miejsca pracy ówczesnych rzemieślników i sprzęt z jakiego korzystali.

Wyjście do skansenu to pierwszy etap realizacji projektu.

                                                                                                       Joanna Koziołek           
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6529440      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia