Strona główna -> AZYMUT -> Bieg Niepodległości
         IMIENINY:
 XIX BIEG NIEPDLEGŁOŚCI - z kotylionem w tle...2010-11-09  

  To już tradycja! 11 listopada - to w ustach każdego Polaka brzmi dumnie i wzniośle. Szkoła w Mochach już po raz 19. zorganizowała w ten dzień Bieg Niepodległości. Mimo, początkowo nieprzychylnej pogody (przeszkadzała tylko w przygotowaniach) każdy bieg odbył się bez większych zakłóceń.

                Około godziny 11.00 na boisku szkolnym w Mochach odbyło się uroczyste otwarcie imprezy przez dyrektora Andrzeja Galla i Wójt Dorotę Gorzelniak, która tradycyjnie zaszczyciła niepodległościowe bieganie. Przedstawicieli władz gminnych i powiatowych i w tym nie brakowało. Zaszczycił nas starosta Ryszard Kurp, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Piasek, przewodniczący Rady Gminy Zenon Klecha, byli radni gminni i powiatowi.  Nie zapomniano także o pójściu na pomnik, zapaleniu znicza, złożeniu kwiatów, chwili refleksji. Choć ich już nie ma... pamięć zostaje, to dzięki takim ludziom jesteśmy wolni, to właśnie im zawdzięczamy to, że tylko z kart historii poznajemy dziś niewolę.

"A jak ciebie, kto zapyta: Ktoś ty taki, skąd ty rodem?

Mów, żeś z tego łanu żyta, żeś z tych łąk co pachną miodem.

Mów, że jesteś z takiej chaty, co Piastowską chatą była,

żeś z tej ziemi, której kwiaty, gorzka rosa wykarmiła"

Liczyliśmy, że na znak patriotyzmu oraz dumy każdy z przybyłych odpowie na apel prezydenta RP i stawi się udekorowany biało-czerwonym kotylionem. Smutno to mówić, ale nie wszystkich stać było na  poświęcenie czasu dla symbolu polskości. Co dziwne największy jej przejaw okazywały dzieci... Zastanówmy się, czy przygotowanie tego symbolu  było naprawdę aż takie trudne, czy to po prostu nasze lenistwo i... powiedzmy to szczerze, lekceważenie?

              Po uroczystym rozpoczęciu, na pierwszy ogień poszli przedszkolacy. Ich trasa była naprawdę imponująca, całe 200 m i to jeszcze z górką na drodze do mety! Jednak jak wiadomo nasi milusińscy wspaniale sobie poradzili, a co cieszy, wśród wyróżnionych byli także mochikanie. 

Na podium wdrapali się:  

K-5        Michalewicz Alicja, Konieczna Julia oraz Kurasińska Lidia
M-5       Andrys Kacper, Młynkowiak Jeremiasz oraz Pietruszka Jakub
K-6       Karkowska Dalena, Malcher Daria oraz Klatka Dominika
M-6       Płatników Igor, Gbiorczyk Nikodem oraz Kowalewicz Wiktor  

       Następni ruszyli w pogoń zawodnicy szkół podstawowych klas 1-3 z różnych miejscowości: Mochy, Kaszczor, Przemęt, Nowa Wieś, Solec, Solec Nowy oraz pojedyncze rodziny z pociechami. Dystans dwa razy dłuższy. Tutaj również nie odbyło się bez poślizgnięć czy drobnych zadrapań przy wchodzeniu lub zbieganiu z górki. Niekiedy takie "potknięcie" zaważało na wynikach, nawet na tych najwyższych!

             Dalej wszystko odbywało się rutynowo oraz bez większych spóźnień. W międzyczasie można było kupić coś ciepłego do picia, czy zjeść grochówkę w stołówce, słodkości oraz "napoje z bąbelkami" zapewniał szkolny sklepik. Dla dzieci, które biegały, ale ukończyły bieg poza pierwszą szóstka, losowane były nagrody pocieszenia (całkiem fajne pocieszenie ). 

              Pogoda była dla nas łaskawa. Było wprawdzie pochmurno, ale całkiem ciepło. Zawodników ocieplał ich ogromny płomień radości, a zarazem patriotycznej dumy, a kibiców pojawiające się od czsu do czasu słoneczko.

              Dziękujemy wszystkim firmom w okolicach za każdą, nawet najmniejszą pomoc w przygotowaniu uroczystości, nauczycielom, kucharkom, sprzątaczkom, rodzicom, a w końcu wszystkim ZAWODNIKOM, którzy nie przestraszyli się listopadowej pogody. Myślę, że to za ich sprawą pod koniec zawodów nad niebem pojawiła się ogrooomna tęcza!

 

Sprawdź WYNIKI... 

pliki do pobrania:
- R E G U L A M I N
- W Y N I K I

<- powrót        
Komentarzy: 2Strona:  1  dodaj komentarz

  .......2011-11-11 21:44:38

Witam. Wyniki podane na stronie nie są chyba dobrymi wynikami. Są one najwyraźniej z tamtego roku. Proszę o zmienienie ich na prawidłowe.
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za te wspaniałe BIEGI NIEPODLEGŁOŚCIOWE.

  JFM2010-11-15 18:44:28

Ciągle czekam na kompletne wyniki biegu open i chyba się nie doczekam...

 liczba odwiedzin: 6179131      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia